Sertifika Nedir?

http://yuktung.com.my/esnew/470 grinder site de rencontre Pırlantada Sertifika Ne İşe Yarar,

http://h2epod.com/epilepsy Pırlanta Yüzyıllardır var olan doğanın biz insanoğluna sunduğu en değerli taşlardan biridir. Özellikle kadınlar için oldukça önemli olan pırlanta bir çok mücevherde ışıltısı ile göz kamaştırıcı etki yaratıyor.

http://vagnvagensbygg.se/firmenit/5283 Her pırlanta tektir ve başka bir eşi yoktur. Bu nedenle aynı özelliklere sahip ikinci bir  moldova dating customs pırlanta bulmak neredeyse imkansıza yakındır. Bu nedenle kadınlar için oldukça önemli olan pırlanta satın alırken bazı noktalara dikkat etmek gereklidir.

pour vous rencontrer traduction espagnol Pırlanta alıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri satın alacağı pırlantanın bahsedilen özelliklerde olup olmadığıdır. Günümüzde fason ve imitasyon olarak üretilen pırlantaları gerçeğinden ayırmak neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle Altın Plaza olarak satışını yaptığımız elmas ve pırlanta ürünlerimizin tüm dünyada kabul görmüş sertifikalara sahip olmasını sağlayarak dürüst bir satış gerçekleştirmekteyiz.

Uluslararası en büyük iki sertifikadan olan GIA ve HRD sertifikaya sahip pırlanta takılarımız ile ne aldığınızı bilir pırlantanızın karakteristik özelliklerine hakim olabilirsiniz. Şimdi sırası ile bu pırlantaları kısaca anlatalım.

GIA Sertifikası

Gia sertifikası 1931 yılında Amerika kurulmuş bir firmadır. Dünya çapında onay görmüş standartlarda hizmet veren GIA sertifikalar en önemli sertifika türlerinden biridir. Bu firmanın verdiği sertifika ile birlikte pırlantanın gerçekliği ve kalitesi belirlenmiş olur. Uluslar arası derecelendirme sisteminin öncü firmasıdır GIA.

Bu derecelendirme tekniği sayesinde pırlantaların üzerine bir seri numarası işlenir seri numarası ile sertifika karşılaştırıldığında sertifikanın doğru olup olmadığı belirlenmiş olur.

GIA sertifikası pırlantalarda 4C olarak belirlenen kesim, berraklık, karat ve renk özelliklerini belirlerken bunların yanı sıra ürünün taklit yada imitasyon olup olmadığını da belirler. Bu açıdan oldukça önemlidir.

Bir pırlantanın gia sertifikası alabilmesi için kendi alanında en iyi gemologlar tarafından son teknolojik laboratuvar ortamında incelemesi yapılır ve çıkan sonuca göre sertifika üretilir.

Uluslar arası alanlarda kabul görmüş olan GIA Sertifikası olan her pırlanta orijinal olup gönül rahatlığı ile satın alınabilir. Sertifikadan şüphe edildiği takdirde gia’nın kendi firmasının İnternet sitesine girerek seri numarasını arama alanında kontrolü sağlanabilmektedir.

Pırlantanın değeri rengi ile aynı ölçüdedir.Bir pırlanta ne kadar renksiz ise o kadar değerli olur.Bu anlamda gia sertifika renk konusunda oldukça titiz bir inceleme yaparak sertifikada belirtilir.

partnervermittlung elke grasshof GIA Sertifika bir pırlantanın kimliğidir. Bu sertifikalar güvenli alışverişinde temsilcileridir.

HRD Sertifika

HRD Antwerp Avrupa’nın ve dünyanın en büyük pırlanta sertifika kurumlarından biridir. Belçika’nın Antwerp şehrinde 1976 yılında kurulmuştur.

HRD Antwerp kurumu son teknolojik donanımları ile birlikte uzman gemologların gözetiminde pırlantaların özelliklerini belirler. Verdikleri sertifikalar ile müşterinin endişe duymadan pırlanta satın almasını sağlar. Pırlantanın 4 özelliğini detaylı şekilde inceleyerek raporuna işler.

Pırlanta alışverişlerinde uluslar arası güvence arayanlar için HRD Sertifikalı Pırlanta çeşitlerimize göz atarak aradıkları özelliklerde bir pırlanta satın almaları kolaylaşmaktadır.